Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Dla absolwenta

Absolwenci o DSW

O tym jak wiedza zdobywana w trakcie nauki w nierozerwalny sposób wpływa na jej praktyczne wykorzystanie w pracy zawodowej, świadczą sukcesy zawodowe naszych absolwentów i studentów.

Tomek Stera

Tomek Stera

wokalista, muzyk, trener wokalny, zdobywca II nagrody muzycznej „Letni Kawałek Wrocławia”, autor singla „Piasek i Koc” (MusicArt, AIAIE)

Studia w DSW pozwoliły mi ugruntować wiedzę w obszarze muzycznym. Profesjonalna kadra dydaktyczna, praktyczne i szerokie spojrzenie na różnorodne aspekty w dziedzinie muzyki dały mi możliwość uzyskania wiedzy specjalistycznej, którą nieustannie rozwijam i z której korzystam w życiu zawodowym. Przyjazna atmosfera studiowania, nowoczesne podejście do studenta, a także stypendia naukowe, dały mi szansę jeszcze większego rozwoju i inwestowania w siebie zarówno pod kątem edukacyjnym, jak i zawodowym. Wszystkim pasjonatom muzyki, i nie tylko, polecam studia w DSW. Ta możliwość otwiera drogę do sukcesu.

Joanna Tatar

Joanna Tatar

doradca zawodu, trener, konsultant kariery – absolwentka kierunku pedagogika Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW

Od ukończenia studiów zajmuję się wspieraniem w rozwoju kariery zawodowej: osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, młodzieży oraz studentów. Jako właściciel firmy doradczo-szkoleniowej realizowałam programy outplacementowe dla menadżerów średniego szczebla. Moim zawodowym sukcesem jest posiadanie w środowisku doradców i coachów kariery opinii osoby godnej polecenia. Dzięki studiom w DSW otrzymałam niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, którą miałam możliwość zastosować wielokrotnie w pracy zawodowej. Pasję do pracy, wspierania i rozumienia ludzi zaszczepili mi wybitni profesorowie, których wiedza, opinie i poglądy towarzyszą mi do dziś.

Karolina Szachniewicz

Karolina Szachniewicz

absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pracownik administracji samorządowej – Urząd Miasta i Gminy Prusice

Dolnośląską Szkołę Wyższą wybrałam przede wszystkim ze względu na wysoką renomę i pozytywną opinię wśród licznych absolwentów. Kadra wykładowców zapewnia miłą i przyjazną atmosferę potrzebną przy bezstresowym przyswajaniu wiedzy, jak również niezwykły profesjonalizm i doskonałe podejście do każdego studenta. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kierunków oferowanych przez Uczelnię znalezienie dobrej pracy staje się łatwiejsze. Zaczynając studia, byłam osobą bezrobotną. Dzisiaj uzyskane wykształcenie i zdobyta wiedza pozwoliły mi spełnić wyznaczone plany i cele. Dolnośląską Szkołę Wyższą polecam każdemu!

Paulina Sulanowska

Paulina Sulanowska

dziennikarka Dolnośląskiego Magazynu Fotograficznego, autorka bloga www.sulanovska.com

Decyzję o rozpoczęciu studiów na specjalności „dziennikarstwo mody i stylu” podjęłam dość spontanicznie, jednak wiem, że był to strzał w dziesiątkę. Zajęcia zainspirowały mnie do założenia bloga modowego, który po roku systematycznego pisania zaczął odnosić sukcesy. Studia w DSW to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim wiele godzin ćwiczeń praktycznych w studiu telewizyjnym i radiowym. Wiedzę, którą otrzymałam od wykładowców, przekazuję dalej podczas moich autorskich warsztatów dziennikarskich w jednym z wrocławskich gimnazjów. Jeżeli marzycie o studiach, które rozwiną Wasze zainteresowania i pomogą w realizacji samego siebie, to nie mogliście trafić lepiej!

Jarosław Dąbrowski

Jarosław Dąbrowski

saksofonista, aranżer, sideman, menadżer muzyczny, redaktor naczelny portalu kulturalnego brzmieniemiasta.pl, absolwent dziennikarstwa muzycznego DSW

Lider zespołów DABROWSKI QUARTET, oraz formacji KŁOS & DĄBROWSKI PROJECT. W zeszłym roku formacja nagrała album koncertowy Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski Project – Concert Live at Wrocławski Klub Anima – można nabyć w polskich sklepach muzycznych.

Dolnośląska Szkoła Wyższa spełniła moje oczekiwania związane ze studiowaniem na specjalności dziennikarstwo muzyczne. Oferta edukacyjna, jaką proponuje DSW, pozwala na poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z kierunkiem studiów. DSW to dobry wybór dla tego, kto pragnie swoją pasję połączyć z życiem zawodowym.

Maciej Kamiński

Maciej Kamiński

Prezes zarządu spółki Asset Nieruchomości, przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Podczas studiów zdobyłem wiele doświadczeń międzynarodowych dzięki uczestnictwu w konferencjach i wyjazdach zagranicznych (EUROSIM, wyjazd do Serbii i Kosowa). Dzięki szerokiej ofercie działalności studenckiej zdobyłem umiejętności i kompetencje interpersonalne, które wykorzystuję, prowadząc od kilku lat własną firmę oraz realizując się społecznie w Stowarzyszeniu Absolwentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, do którego wszystkich serdecznie zapraszam!

Anna Małgorzata Burzyńska

Anna Małgorzata Burzyńska

doktorantka i wykładowczyni na Uniwersytecie w Edynburgu,
absolwentka kierunku pedagogika


Pierwsze zagraniczne stypendium naukowe odbyłam w Norwegii. Następnie w Hiszpanii prowadziłam projekt naukowy realizowany dla Uniwersytetu w Walencji. Już od pierwszego roku studiów łączyłam w swoim życiu dwie aktywności – pracę naukową i zawodową. Podczas studiów zajmowałam się prowadzeniem rekrutacji oraz koordynowaniem - pracując na stanowisku Specjalisty ds. Human Resources. Była to praca, w której się spełniałam i z którą wiązałam przyszłość dlatego też postanowiłam ubiegać się o staż zagraniczny w Holandii. Tym sposobem, dzięki swojej pracy i zapałowi oraz przy wsparciu uczelni ostatni rok studiów spędziłam w Holandii, na kolejnym stypendium, tym razem zawodowym, gdzie zdobyłam pracę jako Manager i Koordynator HR. Z wyróżnieniem obroniłam tytuł magistra, a dzięki osobie, która we mnie wierzyła i motywowała do kolejnych działań, mojej pani promotor prof. dr hab. Alicji Kargulowej, zdobyłam pewność, że swoje życie chcę związać z dalszym rozwojem i nauką.

Aneta Gustowska

Aneta Gustowska

kurator społeczny, starszy sekretarz sądowy 
absolwentka Wydziału Zamiejscowego DSW w Kłodzku


Wiedza i umiejętności, które zdobyłam w trakcie studiów, są bezcenne. Pomogły mi w rozwoju zawodowym. Pracuję jako starszy sekretarz sądowy w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Kłodzku oraz jako sądowy kurator społeczny w I Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich. Studia w DSW pozwoliły mi nabrać pewności co do moich predyspozycji zawodowych. Okazały się również pomocne na gruncie rodzinnym i w relacjach z innymi – dzięki nim znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dziś mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa, spełniona i dowartościowana. Pomyślcie o sobie. Dajcie sobie szansę na rozwój. DSW to znakomita uczelnia, która z pewnością pomoże Wam spełnić Wasze marzenia i zrealizować plany. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Joanna Twardzicka

Joanna Twardzicka

studentka kierunku geodezja i kartografia

Studia na Wydziale Nauk Technicznych okazały się strzałem w dziesiątkę. Wcześniej z geodezją nie miałam nic wspólnego, teraz stała się ona pasją na całe życie. Pasją, która zapewni mi również świetną przyszłość. Wysoko utytułowana kadra wykładowców dokłada wszelkich starań do tego, abyśmy wkroczyli w świat geodetów pewnym krokiem. Dostęp do wysokiej jakości sprzętu geodezyjnego oraz obozy naukowe pozwalają nam w nieograniczony sposób poszerzać swoją wiedzę. Dodatkową motywacją do działań jest możliwość uzyskania wysokich stypendiów naukowych, a niesamowita, kameralna atmosfera sprawia, że każdy student czuje się tu wyjątkowo. Gdybym miała wybierać jeszcze raz, nie zawahałabym się ani chwili - Dolnośląską Szkołę Wyższą polecam każdemu!

Agata Porczyńska

Agata Porczyńska

stażystka w agencji Fleishman-Hillard w Londynie,
absolwentka kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna


Studia w DSW są studiami na europejskim poziomie - nie tylko ze względu na szeroką ofertę edukacyjną, ale także jej poziom merytoryczny. Ogromna pomoc, zaufanie oraz indywidualne podejście wykładowców do każdego studenta sprawiły, że już na studiach I stopnia mogłam swobodnie realizować się zawodowo – najpierw w mediach, następnie w public relations. Dzisiaj, dzięki pięcioletniej przygodzie z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, rozpoczynam swoją karierę zawodową w agencji public relations w Londynie. Nauka w DSW nie tylko umożliwia rozwój wiedzy i umiejętności, ale poprzez wspaniałą atmosferę i pasję jej pracowników pozwala zakochać się w studiach, które początkowo bywają niekiedy zupełnie przypadkowym wyborem.

Jan Maculewicz

Jan Maculewicz

właściciel firmy „JAN-MAR”,
absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarst
wa

W wieku 45 lat podjąłem decyzję, że rozpocznę studia. Własna działalność gospodarcza, dorosłe dzieci, mniej obowiązków pozwoliły na poświęcenie uwagi własnemu samorozwojowi. Początkowo moja decyzja spotykała się z uśmiechem na ustach rodziny i znajomych. Udowodniłem jednak sobie i innym, że człowiek może podjąć naukę w każdym wieku. Zdecydowałem się na studia w DSW na kierunku stosunki międzynarodowe. Już po pierwszych zajęciach wiedziałem, że dokonałem trafnego wyboru. Bogaty program studiów, nowoczesna forma zajęć oraz wyspecjalizowana kadra wykładowców gwarantują wysoką jakość kształcenia. Wiedza i umiejętności zdobyte na ukończonych przeze mnie niedawno studiach pozwoliły mi rozszerzyć prowadzoną działalność o dział zajmujący się szkoleniami i pozyskiwaniem funduszy z Unii Europejskiej. Uważam, że decyzja o podjęciu studiów była jedną z lepszych decyzji w moim życiu, a uzyskany tytuł magistra - cieszącym prezentem na ,,półwiecze” :-). Stały rozwój i samokształcenie to podstawa sukcesu.

Katarzyna Filipiak

Katarzyna Filipiak

współzałożycielka żłobko-przedszkola „EduBabies”,
absolwentka kierunku pedagogika


Dolnośląską Szkołę Wyższą wybrałam przede wszystkim ze względu na wysoką renomę wśród wrocławskich szkół wyższych. Uczelnie tworzy wysokiej klasy grono wykładowców i bogata oferta edukacyjna. Studiowanie w DSW umożliwia także realizowanie swoich planów zawodowych. Mnie osobiście studiowanie w DSW, na specjalności edukacja artystyczna i współczesne sztuki wizualizacji, zainspirowało do tego, aby połączyć zdobytą wiedzę pedagogiczną ze swoją pasją życiową. Efektem tego jest otworzenie 1,5 roku temu prywatnego żłobko-przedszkola we Wrocławiu, którego jestem współzałożycielką i wychowawczynią.

Adam Jaworowicz

Adam Jaworowicz

absolwent kierunku bezpieczeństwo narodowe,
event menager, instruktor sportu, z zamiłowania muzyk


Najwyższa jakość, profesjonalizm i wspaniała atmosfera. Tak postrzegam Dolnośląską Szkołę Wyższą. Rozpoczynając studia postawiałem sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Wiedziałem, że chcę wykorzystać maksymalnie pomoc ludzi, którzy mają ogromne zasoby wiedzy i chcą się nią dzielić. Nie zawiodłem się. Już po pierwszym roku studiów otrzymałem stypendium naukowe. Poszerzyłem swoje horyzonty, rozwinąłem się intelektualnie i powoli dojrzewałem do kolejnych ważnych decyzji w moim życiu. Przyznawane co roku stypendia pozwoliły mi inwestować w moją życiową pasję - muzykę. Z uwagi na pełnioną przeze mnie służbę w Państwowej Straży Pożarnej planuję związać swoją przyszłość z szeroko pojmowanym zarządzaniem kryzysowym. W podjęciu tej decyzji ogromną rolę odegrał mój promotor prof. dr hab. Piotr Daniluk, któremu jestem za to bardzo wdzięczny. Natomiast zdobytą w trakcie studiowania wiedzę dotyczącą zarządzania przedsiębiorstwem wykorzystuję aktualnie do stworzenia struktury mojej własnej firmy zajmującej się profesjonalną organizacją koncertów i imprez. Najwspanialsze jest to, że nauka w DSW pozwoliła mi połączyć moje życie zawodowe z pasją. Jak powiedział kiedyś Sokrates „Życie niepoznane jest niewarte życia”. Tak wiec drodzy kandydaci i studenci do dzieła!

Chcesz wiedzieć więcej
o wydarzeniach
organizowanych w DSW? 
Zapisz się na newsletter!