Absolwenci DSW na rynku pracy

Karina Borysewicz

Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa, Administracja

Jestem absolwentką DSW i dzięki temu miałam możliwość skorzystania ze stażu współfinansowanego ze środków unii Europejskiej. Miejscem, gdzie zdobywałam nowe kwalifikacje i doświadczenia zawodowe była Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Dzięki stażowi bez problemu znalazłam pracę. Obecnie jestem zatrudniona na stanowisku sekretarki w biurze autoryzowanego dystrybutora telewizji cyfrowej. W obecnej pracy na co dzień wykorzystuję nabyte umiejętności podczas stażu. Mogę stwierdzić, że staż ten dał mi bardzo wiele. Począwszy od poznania fantastycznych ludzi, tego, że nabyłam praktycznych umiejętności oraz wypracowałam pewne cechy i zachowania, a w dodatku otrzymywałam za to bardzo dobre wynagrodzenie. Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo ważną dla mnie sprawę. Staż w Policji utwierdził mnie  w tym, by w końcu złożyć dokumenty do czynnej służby w Policji. I tak też się stało. Obecnie jestem w postępowaniu rekrutacyjnym do Policji i czekam na wyniki testu Multiselect. Odkąd skończyłam staż, zawsze powtarzam, i powtórzę jeszcze raz, że było to dla mnie niesamowitym przeżycie. Teraz na rynku pracy czuję się pewniej i nie muszę się bać, że nie mam doświadczenia, tym bardziej, że dzięki stażowi zdobyłam pracę. Polecam wszystkim odbycie stażu póki jest szansa. Gdyby była możliwość to bardzo chętnie podjęłabym się jeszcze raz takiego wyzwania:)

Katarzyna Gaweł

Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa, Administracja

W trakcie studiów skorzystałam z możliwości odbycia stażu zawodowego w e-Kancelarii. Mimo posiadanej wiedzy z zakresu administracji dzięki studiom, na stażu mogłam przede wszystkim zdobyć praktyczne umiejętności wykorzystania tej wiedzy, zobaczyć i uczestniczyć w całej procedurze biurowej. Młodej osobie ciężko po studiach, bez żadnego doświadczenia wkroczyć na rynek pracy, dlatego podjęłam aktywność zawodową zaczynając właśnie od stażu. Po skończonym stażu pracodawca z chęcią zaproponował mi dalszą współpracę. Wypełniałam obowiązki pracownika biurowego w dziale prawnym, a dzięki pogłębianiu wiedzy na studiach, łatwiej mi przychodziły nowe procedury działania w kancelarii i nie było mi już obce specyficzne słownictwo w pracy. Mój ostatni rok studiów na kierunku administracja zaczął się więc intensywnie pod względem zdobywania doświadczenia zawodowego. Szansa, jaką otrzymałam dzięki szkole, dała mi motywację do podjęcia kroków ku przyszłości. Poprzez staż a później pracę w tym samym miejscu, miałam nieustanny kontakt z prawem, z pracą idealną po moim kierunku. Obecnie pracuję w Kancelarii HTP Puniewska w podobnym dziale i zajmuję się pismami procesowymi. Nie żałuję, że poświęciłam swój czas na zdobywanie doświadczenia, ani kierunku jakiego wybrałam. Gdyby nie moje już doświadczenie w czasie studiów, z pewnością nie znalazłabym pracy w swoim zawodzie tak szybko.

Marta Ścisłowska

Wydział Nauk Pedagogicznych, Praca Socjalna

Udział w projekcie „Kształcimy dla zwiększenia bezpieczeństwa i porządku publicznego” pozwolił mi na bezbolesne wejście na rynek pracy i zatrudnienie w moim wymarzonym zawodzie pracownika socjalnego. W ramach projektu, jako absolwentka DSW na kierunku praca socjalna, odbyłam pięciomiesięczny staż zawodowy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Po zakończeniu stażu otrzymałam propozycję zatrudnienia, co było dla mnie niezwykle cenne ze względu na możliwość rozwoju w wyuczonym zawodzie bez wcześniejszego doświadczenia. Ponadto udział w szkoleniach umożliwił mi zdobycie wiedzy z zakresu technik autoprezentacji, dzięki czemu nie miałam problemu z zachowaniem się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a także z przygotowaniem profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Praca w PCPR, gdzie realizuję się do dziś, utwierdziła mnie w przekonaniu o właściwym wyborze kierunku studiów. Uważam, że w 100% wykorzystałam szansę, którą otrzymałam z Biura Karier DSW poprzez udział w projekcie.

Patrycja Żygadło

Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa, Administracja

Studia administracji w tej szkole to sama przyjemność.

Po tym jak zdecydowałam, że studia administracji podejmę w trybie zaocznym, zaczęłam porównywać ze sobą oferty z różnych wrocławskich szkół i spośród nich to właśnie ta szkoła, moim zdaniem oferowała przyszłym studentom najwięcej. Po pierwsze miała najlepszy program nauczania, dużo ciekawych przedmiotów, prowadzonych przez wykładowców, którzy byli specjalistami w swojej dziedzinie. Po drugie studia były współfinansowane z Unii, co pozwalało na podjęcie studiów każdemu, kto spełniał wymagania regulaminu, bez ponoszenia dużych kosztów.

W trakcie studiów spotkałam się z przyjaznym nastawieniem nie tylko wykładowców, ale i pracowników administracyjnych szkoły. Tym samym wizja wizyty w dziekanacie nie spędzała nam snu z oczu i wiedzieliśmy, że zawsze uda nam się załatwić sprawę, z którą przychodziliśmy. Mieliśmy również dobry dostęp do pomocy naukowych, otrzymywaliśmy repetytoria i książki tematyczne.

Po…czwarte, szkoła oferowała ciekawy program stypendialny i na przykład za dobre wyniki w nauce można było otrzymać całkiem pokaźny, comiesięczny zastrzyk gotówki. Wiem, bo korzystałam przez dwa lata.

Po piąte na uczelni działa Biuro Karier. Dzięki niemu ciągle się coś działo. Mieliśmy możliwość startowania w różnych konkursach, jak np. Gra Akademicka. Ponad to mogliśmy brać udział w różnego rodzaju szkoleniach, po których uzyskiwaliśmy certyfikaty. Mieliśmy również możliwość zweryfikowania naszych planów na zawodową przyszłość z doradcą zawodowym. Również dzięki działaniu Biura Karier miałam możliwość odbycia płatnego stażu u pracodawcy, którego sama wybrałam. Na stażu mogłam wykorzystać zdobytą wiedze w praktyce oraz sprawdzić, czy wybrany kierunek studiów okazał się właściwym. Po stażu zostałam zatrudniona w tej firmie na cały etat. Polecam.